Misja Spółki Drozapol-Profil S.A.

 

Drozapol-Profil S.A. to ogólnopolski dystrybutor wyrobów hutniczych.

W naszej firmie zajmujemy się sprzedażą wyrobów hutniczych ze stal i niestopowych.

 

 Fot. Magdalena Woźniak-Jodko

 

W szczególności są to:

  • rury czarne i ocynkowane
  • pręty zbrojeniowe
  • profile zamknięte
  • blachy gorącowalcowane, zimnowalcowane, ocynkowane
  • kształtowniki gorącowalcowane i zimnowalcowane
  • pręty okrągłe i płaskie
  • siatki i maty budowlane

 

 

 

 

 

 

Zajmujemy się również świadczeniem usług wstępnego przetwarzania i obróbki stali oraz usług transportowych. Prowadzimy także produkcję zbrojeń budowlanych oraz świadczymy usługi prostowania i cięcia blach z kręgów.                     

Sprzedaż realizujemy przez składy handlowe w: Bydgoszczy, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gdyni, Małaszewiczach i Woli Baranowskiej oraz przez bezpośrednie dostawy z hut krajowych i zagranicznych. Naszą sieć handlową i sprzedaż do klientów uzupełniają liczne przedstawicielstwa i biura handlowe w całej Polsce.

 

 

Fot. Katarzyna Boruta

 

 

 

Dysponujemy własnym zapleczem magazynowym (hale, place, suwnice, dźwigi, wózki widłowe) oraz transportowym (ciągniki siodłowe z naczepami o ładowności 24 T). Naszymi Klientami są głównie: producenci, hurtownie stali, rzemieślnicy, małe firmy, developerzy, firmy budowlane oraz drobni klienci kupujący stal na własne potrzeby.

 

 

 

 

 

Głównym elementem naszej strategii jest stały rozwój sieci handlowej w całej Polsce oraz dynamiczny wzrost udziału przychodów z produkcji w przychodach ogółem. Jako jeden ze znaczących importerów stali z zagranicznych hut, możemy zaoferować naszym klientom bardzo dobre warunki współpracy – cenową przewagę konkurencyjną oraz dywersyfikację asortymentową. Jest to istotne, ponieważ nie wszystkie wyroby stalowe są oferowane w naszych hutach lub są produkowane sporadycznie.

Od 23 grudnia 2004 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Od 2012  roku przez kilka lat Spółka prowadziła działalność w sektorze energii wiatrowej. Aktualnie prowadzone są działania mające na celu sprzedanie ostatniego projektu farmy wiatrowej o mocy 8MW w Kluczborku.